Лікуванням від алкогольної залежності займалися здавна. Найчастіше для цього використовували всілякі трави. До речі, лікування травами особливо корисно тим, у кого є супутні захворювання. Адже традиційні препарати від алкоголізму, такі, наприклад, як тетурам, сильно шкодять організму і в першу чергу печінки. Але й сам алкоголь є печінковим отрутою. Тривалий пияцтво нерідко приводить до жовтяниці і цирозу. Тому при хронічному алкоголізмі необхідно захищати від шкідливого впливу саме печінку. Для цього в народній медицині існує кілька перевірених рецептів
Алкоголізм - первинне, хронічне захворювання, для якого характерне порушення контролю над прийомом спиртного, пристрасть до алкоголю, споживання алкоголю, незважаючи на негативні наслідки.
Хронічний алкоголізм - захворювання, що характеризується фізичними і психічними розладами, зміною особистості.
Найбільш постійною ознакою хронічного алкоголізму є похмільний синдром: прийом алкоголю на наступний день після сп'яніння невеликих доз алкоголю знімає такі розлади, як нудота, головний біль, загальна розбитість.
Систематичне вживання алкоголю веде в результаті до хронічного алкоголізму.
Однією з частих причин розвитку алкоголізму можуть стати психічні розлади, наприклад - депресія. І як депресія може ховатися під маскою поганого настрою, так і алкоголізм здатний приховувати під собою свою основну причину - психічне захворювання.
Основні ознаки алкоголізму:
- Непереборне бажання випити алкоголь - Фізична залежність від алкоголю - Відсутність сили волі припинити пити, втрата контролю - Симптоми хронічної інтоксикації алкоголем, ураження життєво важливих органів і систем: серця, головного мозку, печінки (нудота, блювота) і ін - Психічні порушення (зниження інтелекту, безсоння, дратівливість, загальмованість і ін)
На розвиток алкогольної залежності впливають обсяг і частота вживання алкоголю, особливості організму і індивідуальні чинники. Деякі люди більш схильні до алкоголізму у зв'язку з психічною та емоційної схильністю, специфічним соціально-економічним оточенням, спадковими причинами.
Симптоми. Захворювання розвивається поступово, непомітно для оточуючих і самого питущого і розцінюється спочатку як шкідлива звичка. Один з ранніх симптомів - зникнення блювотного рефлексу при сильному сп'янінні.
Традиційні методи лікування Алкоголізм - це не та проблема, яку можна легко вирішити будинку, однак лікар теж не завжди може допомогти.
Будь-який метод лікування повинен бути направлений на зміну поведінки алкоголіка.
Є багато хороших програм по боротьбі з алкоголізмом, в яких беруть участь лікарі або психологи В одних програмах наголос робиться на повне утримання від спиртного, інші націлені на скорочення його споживання в допустимих межах.
Хвороба піддасться лікуванню, але в дуже рідкісних випадках людина може впоратися з нею самостійно. Хоча одужання має прийти зсередини, рішучий поштовх часто приходить ззовні.
Алкоголікові потрібні імпульс, зворотній зв'язок і підтримка родичів, друзів або товаришів по службі.
Нетрадиційні і народні методи лікування • Щоб швидко нс сп'яніти, рекомендується змішати по 2 частини соку білокачанної капусти і соку кислого гранату та 1 частина столового оцту. Суміш закип'ятити і випити 50 мл до прийому спиртного.
• Щоб не захмеліти, рекомендується випити чашку чаю з м'ятою або лимоном (м'ята і лимон в чаї або каву нейтралізують алкоголь).
• Для протверезіння досить розчинити в 1 склянці холодної води 5 крапель нашатирного спирту і випити.
• Для протверезіння рекомендується з'їсти натертий (бажано в шкірці) на дрібній тертці сиру картоплю.
Трави
• Для того щоб викликати відразу до алкоголю, необхідно зібрати кореневище з корінням копитника європейського в період цвітіння в квітні - травні. Залити 5 г сухого кореневища 1 склянкою води, відварити, процідити. 1 столову ложку відвару змішати з 100 мл горілки і дати випити хворому. Термін лікування - кілька днів, до появи стійкого відрази до алкоголю.
Увага! Передозування неприпустима.
• Пряна трава чебрець - хороший засіб для лікування всіх стадій алкоголізму. Залити 15 г трави чебрецю 2 склянками окропу, гріти на водяній бані 15 хвилин, процідити і довести кип'яченою водою до початкового об'єму. Приймати по 50 мл 2 рази на день у поєднанні з прийомом 10-15 мл горілки. Через 30 хвилин після прийому з'являється блювотна реакція. У багатьох хворих вже з перших днів виникає байдужість або відразу до спиртного. Лікування проводити щодня або через день. Всього необхідно провести 7-10 сеансів. Без поєднання з алкоголем термін лікування - від 2 тижнів до 1 місяця. При лікуванні використовувати лише свіжий відвар.
• Під час лікування у хворого можуть з'явитися блювота і несильні болі в шлунку, пітливість і почастішання пульсу.
Увага! Не можна використовувати при захворюваннях щитовидної залози, діабеті, гіпертонічній хворобі, бронхіальній астмі, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, туберкульозі легенів.
• Залити 1 столову ложку коренів щавлю кучерявого 1 склянкою окропу, кип'ятити 15 хвилин на слабкому вогні в закритому посуді, настояти, закутавши, 2 - 4 години і процідити. Пити по 1 столовій ложці 5-6 разів на день при запої.
• Залити 1 столову ложку полину звичайного 1 склянкою окропу і настояти 1 год. Щоб уникнути сп'яніння, треба перед вживанням спиртного випити 0,5 склянки цього настою. Настій діє приблизно 6 годин.
• Для протверезіння потрібно розвести 20 крапель настоянки м'яти в 1 склянці холодної води і випити. Для приготування настоянки м'яти залити 1 чайну ложку сухого листа 1 склянкою горілки, настояти 1 тиждень і процідити.
• Залити 1 чайну ложку висушених і дрібно роздроблених кореневищ півонії вузьколистого 2 склянками окропу, поставити на малий вогонь, кип'ятити 5 хвилин, процідити і довести кип'яченою водою до початкового об'єму. Пити по 0,5 склянки 3 рази на день до їди. Знижує тягу до алкоголю.
• Змішати 20 г листя копитника і 40 г зеленої кірки плодів волоського горіха. Залити 1 чайну ложку суміші 1 склянкою вина, настояти 30 хвилин і випити. За 1 місяць лікування від алкоголізму потрібно випити л такої настоянки.
Увага! Настоянку не можна приймати при вагітності і стенокардії.
• Змішати 4 частини золототисячника і 1 частина полину звичайної. Залити 1 столову ложку) суміші 1 склянкою окропу, настояти, закутавши, 1 годину і процідити. Пити по 1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їжі.
Читати ще про лікування алкоголізму: Лікування алкоголізму без відома хворого Лікування алкоголізму народними методами
|