Дієта для очей При захворюваннях очей корисні такі продукти: морква, солодка картопля, зелені овочі для постачання організму бета-каротином; фрукти й овочі, де є вітамін С; морепродукти і пророщена пшениця для забезпечення організму цинком; пісне м'ясо, птиця, риба, а горіхи, вироби із цільних злаків насіння і зелені овочі, що містять вітаміни групи В; рослинні олії, авокадо для забезпечення організму вітаміном Е
Здорова, збалансована дієта відіграє важливу роль у підтримці гарного зору. При цьому ключем до рішення багатьох проблем, пов'язаних із зором,і служить вітамін А. Бета-каротин, який організм переробляє уі вітамін А, міститься в жовтих іі жовтогарячих фруктах і овочах (абрикоси, манго, морква, солодка картопля і кабачки), а також у зелених овочах шпинаті й капусті.
Тепер про те, які продукти особливо рекомендуються при окремих захворюваннях.
Ураження жовтої плями сітківки ока. Ушкодження частини сітківки, її жовтої плями, - основна причина втрати зору в людей похилого віку. Один із основних факторів ризику - тривалий вплив яскравого світла - призводить до думки про те, що ушкодження сітківки викликають вільні радикали.
У зв'язку з тим, що головними засобами боротьби з вільними радикалами служать вітамін Е і бета-каротин, основні зусилля спрямовані на складання дієти і пошук продуктів, багатих цими речовинами.
Вважається, що вітаміни і мінеральні речовини здатні допомогти зупинити процес руйнування жовтої плями сітківки. Потрібно їсти більше свіжих овочів і фруктів: вони дають організму вітамін С; морепродукти, пророщену пшеницю і бобові для забезпечення організму цинком; пісне м'ясо, птицю, рибу, горіхи, продукти із цільних злаків і зелені овочі джерело вітамінів групи В; рослинні олії, авокадо багаті вітаміном Е. Допомогти можуть також флавоноїди, що містяться в м'якоті цитрусових.
Кон'юнктивіт. Подразнення ніжної оболонки, що покриває поверхню очного яблука, викликане алергією чи інфекцією, називається кон'юнктивітом, чи "рожевим оком".
Почервоніння у формі кола на передній поверхні ока свідчить про нестачу рибофлавіну. Запалення, почервоніння і різі у зовнішніх кутках очей свідчать про дефіцит вітамінів групи В, що містяться в молоці, злакових і субпродуктах.
Глаукома. Збільшення очного тиску називається глаукомою. Глаукома найбільш розповсюджене захворювання очей у людей старше 40. Може передаватися спадково. Симптомами служать нерізкий зір, німби навколо джерел світла, утрата зору в темряві. Глаукома пов'язана з нестачею тіаміну і вітаміну А в організмі. Джерелами тіаміну служать м'ясо, птиця, риба, горіхи і бобові, вироби з натуральних злаків. Джерелами вітаміну А служать печінка і яйця, а також овочі жовтогарячого кольору, що містять бета-каротин. Якщо заявилися перераховані вище симптоми, варто негайно звернутися до лікаря.
|